Under water – Tulamben

To, co dla mnie było przerażające, okazało się czymś niesamowitym i wyjątkowym. Wciąż wspomnieniami wracam do tamtych chwil.

Nurkowanie na Bali rozpoczęliśmy w Tulamben – północnej części wyspy. Pod wodą zwiedzaliśmy wrak amerykańskiego statku transportowego, który zatonął w 1942 roku. To, co ujrzały moje oczy pod wodą, zaraz po zanurzaniu było niesamowite. Dookoła pływające rybki, człowiek może poczuć się jak w akwarium. Tamtejsza natura pod wodą zapiera dech w piersiach. Płaszczki, żółwie, przeróżne gatunki ryb, rafy koralowe i jeszcze więcej. Wrak statku znajduje się na maksymalnej głębokości 30 metrów, a już od samego jego czubka można podziwiać przepiękne rafy.
Cisza… tylko Ty, inni nurkowie, fauna, flora, woda i TWÓJ oddech. Miejsce pełnego wyciszenia, miejsce, w którym uświadamiasz sobie, ile świat kryje przed nami tajemnic.

Cena takiego nurkowania kosztowała nas ok. 100 euro – w tym trzy zejścia, obiad, transport i dobra zabawa 😉 Taką wycieczkę można zabukować wszędzie, w każdym centrum nurkowym.

Na temat nurkowania mogę się wiele wypowiadać, ale myślę, że moje przemyślenia pozostawię do momentu opisywania Labuan Bajo – miejsca, do którego chcę wracać i to niejeden raz, miejsca, w którym odkryliśmy prawdziwy raj na Ziemi.

tulamben 1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s